Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Politechniki Warszawskiej

W dniu 26 marca br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w pomieszczeniach Klubu Absolwenta odbyło się spotkanie z byłym prezesem (przez dwie kadencje, w latach 1991-1997) Polskiego Komitetu Olimpijskiego, kierownikiem polskiej ekipy olimpijskiej na czterech Igrzyskach Olimpijskich, absolwentem Wydziału Łączności Politechniki Warszawskiej, Laureatem „Złotej Księgi” wybitnych absolwentów PW- mgr. Inż. ANDRZEJEM SZALEWICZEM nt. „Igrzyska Olimpijskie od kuchni”.

Wraz z wielce szacownym Laureatem w spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni przez niego goście :

Jadwiga Szalewicz (prywatnie żona b. prezesa PKOl)- pierwsza kobieta prezes Związku Sportowego –

Polskiego Związku Badmintona (wcześniej m.in. Sekretarz Generalny PZLA i Polskiego Związku Szermierczego) oraz Dariusz Goździak –członek drużyny , która zdobyła złoty medal w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

Rozmowę z laureatem w „olimpijskim stylu i tempie” przeprowadził rzecznik prasowy PKOl- Henryk Urbaś.

Na początku zaprezentowano film/prezentację multimedialną z I.O. w Barcelonie i Atlancie.

Spotkanie stanowiło znakomitą okazję, aby dowiedzieć się o występach polskich sportowców i usłyszeć szereg ciekawostek z Igrzysk Olimpijskich w Albertville (1992), Barcelonie (1992),Lillehamer (1994) i Atlancie (1996), a także ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongchang oraz porozmawiać na inne tematy związane ze sportem: m.in. finansowania polskiego sportu czy problemu dopingu w sporcie.

Rozmawiając i dyskutując nt. Igrzysk Olimpijskich i innych tematów sportowych uczestnicy poznali także wkład i zaangażowanie mgr inż. Andrzeja Szalewicza na rzecz polskiego sportu.

Miłą niespodzianką były przygotowane przez Laureata i wręczone uczestnikom spotkania znaczki i gadżety PKOl, w tym z ostatnich I.O. w Pjongchang.

O zainteresowaniu tematem i atrakcyjności spotkania świadczy także to , że trwało ono ok. 3 godzin.

Opr. dr Adam Zaborowski