W dniach 14–16 czerwca 2026 roku gmach naszej Uczelni tętnił wyjątkową energią. W ramach obchodów 200-lecia Politechniki Warszawskiej odbył się Zjazd Absolwentów – pełen wzruszeń, wspomnień, ale też inspirujących rozmów o przyszłości i współpracy.
Jak wyglądało to wyjątkowe święto w liczbach i faktach? Sprawdźcie sami! 👇
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Władz PW, którzy sami są dumnymi absolwentami naszej Uczelni: Rektor prof. Krzysztof Zaremba oraz Prorektorzy: prof. Mirosław Karpierz, prof. Mariusz Malinowski i prof. Adam Woźniak.
Nie zabrakło także młodego pokolenia – reprezentantów Samorządu Studentów PW, doktorantów, Stowarzyszenia BEST Warsaw oraz Biura Karier PW.
To były intensywne trzy dni! Program Zjazdu idealnie połączył część oficjalną z integracją:
Zjazd był także przestrzenią do wymiany wiedzy. Podczas czterech paneli dyskusyjnych poruszono kluczowe dla współczesnego inżyniera tematy:
🙌 Podziękowania dla Organizatorów!
Całemu przedsięwzięciu przewodniczyli główni organizatorzy: prof. Andrzej Kolasa (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW) oraz mgr inż. Jerzy Baranowski (Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej). Dziękujemy za tytaniczną pracę i stworzenie tak niezapomnianej atmosfery!
Dziękujemy wszystkim Absolwentom za obecność, każdą wspomnianą anegdotę i niesłabnącą dumę z przynależności do społeczności PW. Do zobaczenia na kolejnych jubileuszach!