Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Politechniki Warszawskiej

W dniu 16 kwietnia 2019 r. odbyło się piąte spotkanie  Salonu Sportowego Klubu Absolwenta SAiP PW. Gośćmi Salonu  byli znakomici sportowcy , byli reprezentanci Polski w zapasach , aktualni członkowie PKOl:

Andrzej Supron – srebrny medalista olimpijski, mistrz Świata, dwukrotny mistrz Europy, celebryta

oraz

Stanisław Krzesiński olimpijczyk, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, który podczas ME w 1984 r. obezwładnił uzbrojonego terrorystę, trener kadry narodowej zapaśników stylu klasycznego

Goście w ciekawy, barwny sposób opowiedzieli o swoich  karierach zawodniczych i trenerskich, ich początkach,  największych sukcesach, aktualnej sytuacji w polskich zapasach. Całość wystąpień była urozmaicona ciekawostkami, osobistymi epizodami i anegdotami, w tym z bogatej przeszłości klubowej i reprezentacyjnej.

Na początku zaprezentowano dwa filmy: pierwszy z treningów kadry polskich zapaśników na początku ich kariery reprezentacyjnej oraz drugi jak Stanisław Krzesiński, będący wówczas trenerem reprezentacji Polski obezwładnia na ME w Joenkoeping terrorystę.

Pytaniom i wypowiedziom ok. 50 uczestników Salonu Sportowego nie było końca. To świadczy zarówno o zainteresowaniu naszych absolwentów tą problematyką jak i bardzo interesujących gościach Salonu.

Salonowi Sportowemu zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami towarzyszyły niespodzianki – tym razem był to quiz dot. problematyki sportowej związanej z głównymi gośćmi i tematyką Salonu. Prawidłowo na 5 pytań odpowiedziało pięć osób- absolwentów PW: 3 nagrody stanowiły gadżety otrzymane od Polskiej Organizacji Turystycznej – agendy rządowej zajmującej się promocją turystyczną Polski.

Dwóch pozostałych absolwentów otrzymało gratulacje za posiadanie znakomitej wiedzy o polskich zapasach od Andrzeja Suprona i Stanisława Krzesińskiego.

W V Salonie Sportowym uczestniczyli także :redaktor Henryk Urbaś – rzecznik prasowy PKOl oraz Jacek Janowski – dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej w POT.

Na zakończenie V Salonu Sportowego jego goście A. Supron i S. Krzesiński otrzymali od Prezesa SAiP PW- prof. Andrzeja Jakubiaka pamiątkowe albumy o Warszawie wydane przez Politechnikę Warszawską.

Opr. dr Adam Zaborowski
czł. Zarządu SAiP PW