Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Z głębokim żalem informujemy, że 2 marca 2024 roku zmarł nasz Kolega Zdzisław Firlej, wybitny działacz Stowarzyszenia, członek Sądu Koleżeńskiego obecnej kadencji.

Msza żałobna odprawiona zostanie 8 marca 2024 roku o godzinie 10:30 w kościele Św. Benedykta na ul. Lucerny 95 w Warszawie, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu w Radości.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej

Czytaj dalejSalon Turystyczny

W czwartek 25.01.2024 o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Leszkiem Cichym w Klubie Absolwenta PW (Gmach Główny PW).

Leszek Cichy ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału. Znany jest przede wszystkim jako Polski himalaista, po 1989 makler i finansista, obecnie przedsiębiorca. Jako pierwszy Polak skompletował do 1999 roku Koronę Ziemi: z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Jest współautorem licznych artykułów w prasie górskiej. Od 1970 należał do organizacji sportowych, w latach 1995–1999 był prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. W 1999 roku został uhonorowany Kolosem w kategorii alpinizm – nagrodą przyznawaną podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Ponadto od 2000 roku jest członkiem Kapituły Kolosów. Postanowieniem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z 9 grudnia 2003 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego taternictwa i alpinizmu, za popularyzowanie sportu wspinaczkowego.

Czytaj dalej